Yardım


Sıkça Sorulan Sorular.

Nasıl etkinleştirebilirim ?
Eset'i bizden almış olduğunuz keyler ile etkinleştirmek için resimli anlatım bu sayfanın en altında bulunmaktadır...

Neden güncelleme yapmalıyım ? 
Eset yazılımı herzaman güncel kalmalıdır çünki yazılım her daim bir virüs avına çıkar ve her zamanda sizden bu virüsleri ne yapması gerektiğini sorar eğer herhangi bir lisansınız yoksa virüsler sadece karantinaya alınır eğer bir lisansınız var ise virüsleri silerbilirsiniz temizleyebilirsiniz ve herzaman güvende olursunuz.

Program keyi kabul etmiyor ?
Eset yazılımı herhangi bir sorunla karşılaşırsa keyleri kabul etmez bu sebeple bu keylerin çalışmadığı anlamına gelmez tek yapmanız gereken uzunca beklemek ve tekrardan güncelleme yapmak.

Program güncelleme hatası veriyor ?
Yazılımın birçok hata mesajları mevcut bunun için sisteminizin kararlı çalışması ve güncellemenin daima yüklenmiş olması gerekir. Bu güncellemeler eset yazılımından tamamen ayrı olup sistem güncellemesi olmaktadır. Eset her zaman bilgisayar dostudur ve bunu size bir mesaj olarak iletir. 

Sorunun çözümü için en kısa yol programı silip tekrar güncellemektir. Yada bilgisayarınızın saati internet saati ile uyumlu değil bu nedenle eşzamansız güncelleme hatası alırsınız.


Program güncelleme yapmıyor ?
Bilgisayar  güncellemelerinden bağımsız olan bu güncelleme hatası keyleri kabul etmemesinden kaynaklanır nedeni internet bağlantınızın yavaş olması yada keylerin çalışmamasından kaynaklanıyor olabilir


Eset yazılımı herhangi bir sebepten dolayı güncellemeye yapmayabiliyor bu sebeplerden biri eset programının internet bağlantısı sorunu olabilir. Bu sorunu giderdiğiniz taktirde yeniden güncelleme yapabilirsiniz.
Eğer bu çözüm olmamış ise programınızın lisans geçmişi dosyasını silin buda işe yaramadıysa programı tekrar kurun

Hata 00008 nedir ?
Eset bazen sitemizdeki keyleri banlıyor yani keyler birçok kişi tarafından kullanılınca eset bu durumu farkedip keyleri güncel dosyasından kaldırıyor her zaman senkronizsyon olan eset yazılımı keylerin karşılığını güncel dosyasında bulamayınca (sunucu tarafından tarayarak) keylerin geçersiz olduğunu söyler bu hatanın kodu ise 00008 dir

Program açılmıyor ?
Porgramınızı tamamen silip tekrar yükleyin

Keylerin hiçbiri çalışmıyor?
Lisans geçmişi dosyanızı silerek programı kapatıp açın ve tekrar deneyin

Kullanıcı adları ve şifreler ara sıra sitemizde de hata vermektedir bunun için yeni lisans kodlarının eklenmesini beklemelisiniz kodlar hata veriyorsa eğer admin ile iletişime geçebilirsiniz  en geç 2 iş günü içerisinde yeni lisanslar sitemize eklenir.
 Bunun dışındaki hatalar tamamen güncelleme kaynaklı hatalardır programı tekrar yüklemek çözüm olabilir.


Nasıl Etkinleştirilir ?Hiç yorum yok:

Yorum Gönder